Wsparcie dla społeczności lokalnej i regionu. Gmina Cekcyn i okolice

Fundacja tmzc.org.pl została stworzona, aby promować wzrost i dobrobyt w regionie. Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest udzielanie wsparcia finansowego firmom znajdującym się w jej granicach, co daje im możliwość rozwoju ich działalności i tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców.

Gdzie leży Cekcyn?

Gmina Cekcyn to niewielka gmina położona w Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim. Znajduje się nieopodal Borów Tucholskich. Portal tmzc.org.pl zajmuje się ważnymi sprawami dla lokalnej społeczności: prowadzi działalność kulturalną, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wsparcie oświaty, promuje turystykę lokalną, a także niesie pomoc osobom potrzebującym na terenie gminy i okolic. Działalność organizacji dotyczy także ochrony środowiska.

Co to są Bory Tucholskie?

Bory Tucholskie to duży las na północy Polski. Jest to ostatni zachowany pierwotny las w Europie i od 1993 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bory Tucholskie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku i są domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt, roślin, grzybów i owadów. Las posiada również rozbudowaną sieć szlaków turystycznych. Bory Tucholskie nazywane są płucami Europy, ponieważ dostarczają świeżego powietrza milionom mieszkających w ich pobliżu ludzi.

Dlaczego warto wspierać społeczność lokalną?

Społeczność lokalna jest fundamentem każdego szerszego społeczeństwa. Ważne jest, aby ją wspierać, aby budować silną i zrównoważoną przyszłość. Społeczność lokalna daje jednostkom możliwość wniesienia swoich umiejętności i talentów, które mogą być wykorzystane do doskonalenia społeczności. Ponadto społeczność lokalna pomaga ludziom znaleźć nowe możliwości i zasoby. Kiedy wspieramy naszą lokalną społeczność, wspieramy również siebie, oddając się naszemu społeczeństwu. Jest wiele powodów, dla których warto wspierać lokalną społeczność:
  • Daje wiele nowych możliwości rozwoju
  • Pomaga poznawać nowych ludzi mieszkających niedaleko
  • Pomaga rozwijać się jako jednostka, która jest częścią danej gminy
  • Najbliższe otoczenie staje się lepszym miejscem do życia.
  • Buduje wzajemne zaufanie

Zapraszamy na warsztaty dotyczące problemu jedzenia

Problem marnowania żywności narasta i jest problemem globalnym. Wpływa na środowisko, nasze zdrowie i gospodarkę. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu marnowania żywności jest zrozumienie go i rozpoczęcie ograniczania marnowania żywności. Warsztaty mogą pomóc poznać różne sposoby oszczędzania żywności i sprawić, że ludzie nie będą więcej gotować niż potrzebują.