Niezapomniane wakacje nad jeziorem Krasnym!

Jezioro Krasne w Borach Tucholskich

Autor postu alekx24 | 24-02-22


Jezioro Krasne jest znaną atrakcją turystyczną w Borach Tucholskich. To piękne jezioro o malowniczym krajobrazie przyciąga co roku wielu turystów. Jezioro Krasne ma powierzchnię 2,6 ha i znajduje się we wsi Krasne. Jezioro jest otoczone drzewami i posiada piękną piaszczystą plażę do pływania. Jezioro Krasne ma powierzchnię 2,6 hektara i znajduje się w miejscowości Krasne. Jezioro jest otoczone drzewami i ma piękną piaszczystą plażę do pływania.

Poznaj historię Jeziora Krasnego

Historia jeziora Krasne sięga XIII wieku, kiedy Borami Tucholskimi rządzili Krzyżacy. Krzyżacy byli niemieckim średniowiecznym zakonem wojskowym, który powstał w czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Krzyżacy zbudowali fort w pobliżu jeziora Krasne, aby bronić swoich terytoriów przed atakami Polski i Litwy. Wkrótce fort stał się dużym centrum handlowym dla rycerzy i kupców z Polski, Litwy i Niemiec.

W XVI wieku Zakon Krzyżacki zaczął podupadać z powodu rosnącej potęgi Polski i Litwy. W 1525 r. Zakon Krzyżacki odstąpił Polsce swoje ziemie w Prusach w zamian za zapłatę pieniężną. W wyniku tego wydarzenia Jezioro Krasne stało się częścią Polski.

Szlaki turystyczne wokół Jeziora Krasnego

Przez Bory Tucholskie przebiega wiele szlaków turystycznych, które łączą jezioro Krasne z pobliskimi miastami Ostrów Mazowiecka i Grajewo. Szlaki te doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej i innych form wypoczynku na świeżym powietrzu. Wokół jeziora Krasne biegnie również utwardzona droga, którą mogą przejeżdżać pojazdy, ale nie jest ona zalecana dla pieszych.

Jednym z najlepszych szlaków turystycznych w Borach Tucholskich jest pętla wokół jeziora Krasne.

Zachwycające widoki i bogactwo fauny i flory wokół Jeziora Krasnego

Jezioro Krasne to jedno z najpiękniejszych miejsc w Parku Narodowym Bory Tucholskie. Jest otoczone lasami i łąkami, dlatego stanowi doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, wędkowania i grzybobrania.

Najlepszym czasem na odwiedzenie jeziora Krasne jest wczesna wiosna, kiedy przyroda budzi się z zimowego snu. Można wtedy zobaczyć pierwsze kwiaty i posłuchać śpiewu ptaków. Warto zaznaczyć, że Jezioro Krasne jest obszarem chronionym - nie należy niepokoić występujących tam zwierząt i roślin. Zabronione jest także zabieranie grzybów, gdyż najprawdopodobniej są one trujące. Kolejnym ważnym punktem jest zabranie gumowych butów, jeśli planujesz chodzić po lesie. Podłoże może być mokre i łatwo utknąć w błocie.

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Ostatnie wpisy

Jezioro Wielkie Cekcyńskie to świetne miejsce dla miłośników przyrody. Jezioro jest otoczone drzewami, co spra

Agroturystyka to praktyka polegająca na umożliwieniu odwiedzającym pobytu w gospodarstwie rolnym lub na ranczu

Miejscowość Tuchola słynie z wielu tras rowerowych, które są przyjazne także dla całych rodzin. Jazda po nich

Jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu i chcesz podziwiać piękne widoki na rzekę, to jest to zajęcie dla

Stare drzewa cisowe są symbolami mądrości i długowieczności. Czczono je i otaczano kultem już w starożytności,

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape