www.tmzc.org.pl

Menu główne > O nas
niedziela, 26 kwiecień 2015 roku

Witryna Wiejska

i-jarmark

Stowarzyszenie CekcynNet

Borowiacki Portal Agroturystyczny

Iwieckie Centrum Aktywności

Borowiacka Grupa Aikido w Zielonce

Gmina Cekcyn

Lokalna Organizacja Grantowa

Bank Spółdzielczy w Koronowie sponsor Lokalnej Organizacji Grantowej

Towarzystwo Rozwoju Regionalnego partner Lokalnej Organizacji Grantowej

Galeria Młodych z Cekcyna

Podziel się Posiłkiem - Danone

 O nas

Skąd i dlaczego Towarzystwo?

Z inicjatywy Kol. Tadeusza Syczyło już w 1999 roku kilku mieszkańców Cekcyna zastanawiało się co i w jaki sposób zrobić, aby uatrakcyjnić naszą malowniczą miejscowość. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sposobem, aby działać w sposób sprawny, formalnie i zgodnie z prawem, to założyć stowarzyszenie. Ta grupa zapaleńców zaczęła zarażać entuzjazmem i pomysłami kolejnych mieszkańców Cekcyna oraz okolic.
W końcu, 30 stycznia 2000 roku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie grupy inicjatorów stowarzyszenia. Opracowaliśmy statut, wybraliśmy Komitet Założycielski i złożyliśmy wniosek w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, aby nasze stowarzyszenie o nazwie Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej formalnie zarejestrować.
Po rejestracji w sądzie, 2 maja 2000 roku zwołaliśmy pierwsze Walne Zebranie członków i wybraliśmy wówczas władze w składzie:
Zarząd Towarzystwa - Prezes - Tadeusz Syczyło, Wiceprezes - Marek Kujawa, Wiceprezes - Bernard Staniłko, Sekretarz - Dorota Gromowska, Skarbnik - Stanisław Śpica, Członek Zarządu - Czesław Chabowski, Członek Zarządu - Jadwiga Rosół.
Komisja Rewizyjna: Przewodnicząca - Felicyta Król-Pawelska, Sekretarz - Małgorzata Figel-Załoga, Członek - Marek Pawłowski, Czlonek - Argymir Iwicki.

2006-09-23