www.tmzc.org.pl

Menu główne > O nas
niedziela, 23 wrzesień 2018 roku

Borowiacki Portal Agroturystyczny

Fundacja Rozwoju Dzieci

Gminna Biublioteka Publiczna

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gmina Cekcyn

NGO CekcynNet

Witryna Wiejska Internet na Wsi

Iwieckie Centrum Aktywności

Lokalna Organizacja Grantowa

Bank Spółdzielczy w Koronowie sponsor Lokalnej Organizacji Grantowej

Borowiacka Grupa Aikido w Zielonce

 O nas

Skąd i dlaczego Towarzystwo?

Z inicjatywy Kol. Tadeusza Syczyło już w 1999 roku kilku mieszkańców Cekcyna zastanawiało się co i w jaki sposób zrobić, aby uatrakcyjnić naszą malowniczą miejscowość. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sposobem, aby działać w sposób sprawny, formalnie i zgodnie z prawem, to założyć stowarzyszenie. Ta grupa zapaleńców zaczęła zarażać entuzjazmem i pomysłami kolejnych mieszkańców Cekcyna oraz okolic.
W końcu, 30 stycznia 2000 roku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie grupy inicjatorów stowarzyszenia. Opracowaliśmy statut, wybraliśmy Komitet Założycielski i złożyliśmy wniosek w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, aby nasze stowarzyszenie o nazwie Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej formalnie zarejestrować.
Po rejestracji w sądzie, 2 maja 2000 roku zwołaliśmy pierwsze Walne Zebranie członków i wybraliśmy wówczas władze w składzie:
Zarząd Towarzystwa - Prezes - Tadeusz Syczyło, Wiceprezes - Marek Kujawa, Wiceprezes - Bernard Staniłko, Sekretarz - Dorota Gromowska, Skarbnik - Stanisław Śpica, Członek Zarządu - Czesław Chabowski, Członek Zarządu - Jadwiga Rosół.
Komisja Rewizyjna: Przewodnicząca - Felicyta Król-Pawelska, Sekretarz - Małgorzata Figel-Załoga, Członek - Marek Pawłowski, Czlonek - Argymir Iwicki.

2006-09-23